Tahun 2010

1. Laporan Program Derma Darah Kali Pertama

2. Laporan Program Derma Darah Kali Kedua

3. Laporan CNY Gathering

4. Laporan lawatan kebajikan ke Rumah Orang Buta

5. Laporan Karnival Badan Beruniform

6. Laporan Lawatan Ke Balai Bomba dan Penyelamat Sungai Merah

7. Laporan AGG

8. Laporan Kursus Orientasi

1. Laporan Program Derma Darah Kali Pertama

Laporan Program Derma Darah SMK Sacred Heart 2010 Kali Pertama

                                    Tarikh : 25-03-2010

                                    Masa : 8:00 am – 12:00 pm

                                    Tempat : Bilik Mesyuarat, SMK Sacred Heart

                                    Kehadiran : Rujuk buku kehadiran BSMM 2010

1.         Senarai nama pelajar dan guru yang berjaya menderma darah:

Bil

Nama

Kelas

1

Cheing Inn Hee

Guru

2

Dew Ka Yee

Guru

3

Franky Ak Dana

Guru

4

Lau Tieu Kiong

Guru

5

Louis Ling

Guru

6

Teh Tik Seng

Guru

7

Tiong Hsiaw Ching

Guru

8

Vincent Liong Shou Chuan

Guru

9

William Amylian

Guru

10

Hii Moe Kiat

L6A1

11

Wilson Wong Yew Jing

L6A1

12

Chieng Jing Ho

L6S1

13

Ting Wei Jiun

L6S1

14

Sii Yew Wei

L6S2

15

Yong Ya Fen

L6S2

16

Frederick Yii

L6S3

17

Jude Lai

L6S3

18

Kelvin Lee Han Yong

L6S3

19

Kelvin Ting Wee

L6S3

20

Ling Sze Nin

L6S3

21

Adwin Ling Shyan Gui

U6A1

22

Alice Ak Jawong

U6A1

23

Dominic Wong Ing Fu

U6A1

24

Ha Haw Huat

U6A1

25

William Lee Zhao Chin

U6A1

26

Yap Wen Kai

U6A1

27

Gan Ming Sing

U6A2

28

Hii Hong Jia

U6A2

29

Koh Tung Lok

U6A2

30

Steven Kong

U6A2

31

Tie Xian Hong

U6A2

32

Ting Pick Chao

U6A2

33

Vincent Sii Toh Ong

U6A2

34

Ting Siew Gung

U6A3

35

Wong Jing Quan

U6A3

36

Jassie Sii

U6A4

37

Ling Kuo Ern

U6A4

38

Allan Ting

U6A5

39

Dora Bedia

U6A5

40

Princeton

U6A5

41

Tadius

U6A5

42

Ting Siew Leng

U6A5

2.         Makanan berbentuk biskut dan telur rebus serta minuman Milo dan kopi     disediakan sebagai makanan ringan selepas pendermaan darah.

3.         Pelajar lepasan SPM juga turut membantu dalam menjayakan program derma darah ini.

Program derma darah ini telah dijalankan dengan lancar.

2. Laporan Program Derma Darah Kali Kedua

Laporan Program Derma Darah SMK Sacred Heart 2010 Kali Kedua

 

                                    Tarikh : 29-07-2010

                                    Masa : 8:00 am – 12:00 pm

                                    Tempat : Bilik Mesyuarat, SMK Sacred Heart

                                    Kehadiran : Rujuk buku kehadiran BSMM 2010

 

1.         Senarai nama pelajar dan guru yang berjaya menderma darah:

 

 

Bil

Nama Peserta

Kelas

1

Dew Ka Yee

Guru

2

Wilson Wong Yew Jing

L6A1

3

George Chung Song Jenn

L6A5

4

Agnes Lundia Meluda

L6A5

5

Christiand Salonliot

L6A5

6

Hamizan

L6A5

7

Dicklan

L6A5

8

David Kong

L6A5

9

Teh Tik Seng

Guru

10

Lee Ek Ee

Guru

11

Franky Dana

Guru

12

Wong Lim Le

U6S3

13

Jason Wong Yew Tiing

L6A1

14

Bolleyn Wong

L6A2

15

Andy Ting Sing Ee

L6A2

16

Yeo Nga Lin

L6A1

17

Ting Pick Chao

U6A2

18

Hii Hong Jia

U6A2

19

Koh Tung Lok

U6A2

20

Louis Ling

Guru

21

Lyon Lau

L6A3

22

Ung Ling Hung

L6A1

23

Tie Xian Hong

U6A2

24

Look Soon Fong

L6A4

25

Edmund Ho

L6A1

26

Stephanie Anak Marawi

L6A5

27

Allan Ting Hua Chuan

U6A5

28

Ling Liong Hua

L6A4

29

Siew Woo Khing

L6A4

30

Tadius Ak Marcus

U6A5

31

Hu Ben Wen

L6A4

32

Lim Sing Yiing

L6A4

33

Ling Wei Yiing

L6A4

34

Ling Sze Nin

L6S3

35

Wong Chee Poh

L6A3

36

Hii Hie Ping

U6A4

37

Chieng Jing Ho

L6S1

38

Lee Ik Ing

U6S1

39

Kong Soon Hing

L6A3

40

Julia

L6A3

41

Vincent Liong Shou Chuan

Pengetua

42

William Hii

L6A3

43

William Lee

U6A1

44

Jassie Sii

U6A4

45

Adwin Ling

U6A1

46

Dominic Wong

U6A1

47

Ting Siew Leng

U6A5

48

Ha Haw Huat

U6A1

49

Tong Siew Hua

L6S1

50

Wong Soon Pang

L6S2

51

Mok Kai Xiame

L6S2

52

Nur khatijah

Guru

53

Lau Tiew Kiong

Guru

54

En. Henry

BSMM Sibu

Sambutan daripada pelajar tingkatan 6 Rendah dan tingkatan 6 atas amat menggalakkan. Ini merupakan satu sokongan penuh daripada para pelajar terhadap program derma darah di peringkat sekolah. Sekian, terima kasih.

3. Laporan CNY Gathering

Laporan Chinese New Year Gathering BSMM 2010

 

                        Tarikh :            7-2-2010

                        Masa :              6:30 pm – 9:00pm

                        Tempat :          Kantin Sekolah

                        Kehadiran :     74 orang ahli dan 2 orang guru

AJK Pengelolaan:

Jackson Wong Kee Sheng

4S1

Ngu Kio Huat

4A3

Ling Ee Fan

4S1

Tang Chang Feng

4S3

Ling Zong Hin

4S1

Andy Wong Siew Hao

4A5

Ling Chee Huat

4S1

Lee Chee Kiong

4S2

Yong Ching Huat

4A2

Wong Siew Hou

4S3

Chiew Sing Chai

4S1

David Lau Hui Shyan

4S3

Lau Chai Lit

4S3

Lau Hui Ying

4A2

 

Program :

Masa

Aktiviti

6:00pm

Welcome

-          Listen to the music

-          Waiting for Teachers

6:30pm

Opening Ceremony

-          Sing Song

-          Speech (Teacher – Lee Ling, President – Loh Chip Chai, Ketua CNY – Jackson Wong)

-          Pembukaan rasmi

7:00pm

Singing – high 翻新年城

一方 afternoon session

7:25pm

比手画脚

7:40pm

Dinner

- Teacher > Exco BSMM > Barisan AJK > Members

8:00pm

-飞鸽传书 Lucky Draw (6 presents)

8:10pm

-Form 3

- Singing (我们之间-棒棒堂)

8:15pm

- Form 4

- Singing (北报星的眼泪、你那么爱她)

8:25pm

- 飞鸽传书 Lucky draw (6 presents)

8:35pm

- Form 6 (大日子)

8:45pm

- Lucky Draw (6 presents)

8:50pm

-Photo taking

9:00pm

- Bersurai

 

Pendapatan dan perbelanjaan aktiviti:

Pendapatan

RM

Perbelanjaan

RM

Jualan Tiket

450.00

Makanan (Kantin)

350.00

 

 

Makanan (Buah-buahan)

10.00

 

 

Hadiah (Angpau, cenderamata)

47.80

 

 

Alatan (Tali)

2.00

 

 

Baki (h/b)

40.20

Jumlah

450.00

Jumlah

450.00

 

Masalah yang dihadapi:

1. Oleh kerana kebanyakan ahli tidak aktif, maka penjualan tiket adalah sebanyak 90 keping sahaja.

2. Oleh kerana pihak kantin hanya dapat menyediakan makanan selepas jam 7:30 petang, oleh itu, program dimulakan lebih lewat.

 

Kesimpulan:

Pada keseluruhannya, aktiviti ini berjaya dijalankan dengan lancar dan mengikut masa yang ditetapkan. Kerjasama dan penglibatan daripada pelajar amat menggalakkan. Diharap aktiviti ini dapat diteruskan pada tahun hadapan.

 

4. Laporan Lawatan ke Rumah Orang Buta & Kem Motivasi

Perkhemahan  Motivasi Bulan Sabit Merah Unit Belia SMK Sacred Heart

 

SENARAI NAMA AHLI JAWATANKUASA

KEM SPIRIT SMK SACRED HEART TAHUN 2010

 

GURU PENASIHAT                                            : CIKGU TING SIAO FONG

                                                                                 CIKGU HO LEE PING

                                                                                 CIKGU LEE LING

KEM KOMANDER                                               : WILSON WONG YEW JING

TIMBALAN KEM KOMANDER 1                        : CHEW SING CHAI

SETIAUSAHA KEM 1                                           : LING EE FAN

BENDAHARI KEM 1                                            : LING CHEE HUAT

KUARTERMASTER                                             : YONG CHING HUAT

PROGRAMMER                                                    : JACKSON WONG KEE SHENG

                                                                                   TANG CHANG FENG

                                                                                    LAU CHAI LIT

                                                                                    NGU KIO HUAT

AJK MAKANAN&MINUMAN                                : WONG SIEW HOU

                                                                                  KELVIN NGU

                                                                                  LEE CHEE KIONG

AJK KESELAMATAN                                           : ANDY WONG SIEW HAO

                                                                                 LING ZONG HIN

AJK KEBERSIHAN                                              : LAU HUI YING

                                                                                  DAVID LAU HUI SHYAN

JURUGAMBAR                                                    : NGU KIO HUAT

 

 

Program Spirit Camp BSMM 2010

Hari 1 (29-05-2010)

Masa

Aktiviti

Tindakan

6:00 am – 6:30 am

Pendaftaran ahli

AJK program dan kuartermaster

6:30 am – 7:00 am

Taklimat & peraturan kem

Kem Komander

7:00 am – 8:00 am

Ice Breaking & menyediakan bendera kumpulan

AJK program

8:00 am – 10:00 am

Kursus Pendidikan Palang Merah

Guru Penasihat & First Aid Team

10:00 am – 11:30 am

Kursus Kesihatan

Guru Penasihat

11:30 am – 1:00 pm

Makan Tengah hari

AJK Makanan

1:00 pm – 3:00 pm

Latihan Kawad Kaki

AJK program

3:00 pm – 5:00 pm

Kursus Pertolongan Cemas

Guru Penasihat

5:00 pm – 7:30 pm

Makan & Mandi

AJK Makanan & AJK Kebersihan

7:30 pm – 9:00 pm

Kursus Rawatan Di Rumah

Guru Penasihat & First Aid Team

9:00 pm – 10:00 pm

Aktiviti kumpulan

AJK program

10:00 pm – 10:30 pm

Persediaan tidur

AJK Kebersihan & Kebajikan

10:30 pm – 11:00pm

Mesyuarat Ketua Kumpulan dan AJK

Semua AJK

11:00 pm -

Tidur

AJK Kebajikan & Keselamatan

 

 

 

 

 

 

Hari 2 (30-05-2010)

Masa

Aktiviti

Tindakan

6:00 am – 6:30 am

Bangun & bersihkan diri

AJK Kebersihan

6:30 am – 7:30 am

Senaman & Kawad Kaki

AJK program

7:30 am – 8:00 am

Makan pagi

AJK Makanan

8:00 am – 8:30 am

Bertolak ke Sibu Blind Centre

Semua AJK

8:30 am – 10:30 am

Khidmat Masyarat di Sibu Blind Centre

Semua AJK

10:30 am – 11:00 am

Balik ke Sekolah

Semua AJK

11:00 am – 1:00 pm

Makan tengahari

AJK makanan

1:00 pm – 2:00 pm

Latihan Nyanyian

AJK Program

2:00 pm – 5:00 pm

Station Game

AJK Program

5:00 pm – 7:30 pm

Makan & Mandi

AJK Makanan & AJK Kebersihan

7:30 pm – 10:00 pm

Talent Night

AJK Program

10:00 pm – 10:30 pm

Persediaan tidur

AJK Kebersihan & Kebajikan

10:30 pm – 11:00pm

Mesyuarat Ketua Kumpulan dan AJK

Semua AJK

11:00 pm -

Tidur

AJK Kebajikan & Keselamatan

 

Hari 3 (31-05-2010)

Masa

Aktiviti

Tindakan

6:00 am – 6:30 am

Bangun & bersihkan diri

AJK Kebersihan

6:30 am – 7:30 am

Senaman & Kawad Kaki

AJK program

7:30 am – 8:00 am

Makan pagi

AJK Makanan

8:00 am – 9:00 am

Pertandingan Kawad Kaki

Semua AJK

9:00 am – 10:30 am

Pertandingan Pertolongan Cemas

Semua AJK

10:30 am – 11:00 am

Membersihkan kawasan kem

Semua AJK

11:00 am – 12:00 pm

Post Mortem kem

AJK Program

12:00 pm

Balik ke rumah

--

 

Perkhemahan Motivasi anjuran Bulan Sabit Merah Unit Belia SMK Sacred Heart telah diadakan pada 29 Mei 2010 hingga 31 Mei 2010 selama 3 hari 2 malam di sekolah SMK Sacred Heart.

 

Seramai 51 orang ahli yang menyertai kem ini dan 3 orang guru penasihat iaitu Cikgu Ting Siao Fong, Cikgu Ho Lee Ping dan Cikgu Lee Ling yang terlibat dalam kem ini. Ahli-ahli dari Tingkatan peralihan hinggalah Tingakatan 6 bawah telah terlibat dalam perkhemahan ini.

 

Tujuan perkhemahan ini ialah :

 

  1. Memupuk semangat motivasi ahli-ahli Bulan Sabit Merah dan melatih mereka dari segi pengetahuan pertolongan cemas, pengetahuan tentang asal usul Palang Merah dan Bulan Sabit Merah, pengetahuan tentang kesihatan dan kawad kaki.
  2. Mengeratkan hubungan sesama ahli dan ahli jawatankuasa agar mereka lebih mengenali sesama diri.
  3. Melatih dan mencungkil kepimpinan ahli-ahli serta menggalakkan ahli menjadi lebih berdisiplin dan mengikut arahan ketua.

 

Antara aktiviti yang dijalankan adalah :

  1. Kursus pertolongan cemas asas
  2. Kursus pendidikan Palang Merah Dan Bulan Sabit Merah (Sejarah penubuhan Palang Merah dan Bulan Sabit Merah)
  3. Kursus Pendidikan Kesihatan asas
  4. Kursus Kawad kaki.
  5. Motivasi kumpulan, pengenalan kumpulan dan ’talent night’.
  6. Khidmat masyarakat di Sibu Blind Center pada 30 Mei 2010.

 

Melalui perkhemahan ini, ahli-ahli juga diuji dari segi:

  1. Kawad kaki
  2. Pertolongan Cemas
  3. ’Station Games’
  4. Pertandingan memasak
  5. ’Treasure Hunt’
  6. Malam Bakat
  7. Ahli terbaik
  8. Ketua Kumpulan terbaik juga dipilih dalam perkhemahan ini.

 

Dalam pembukaan rasmi pada 29 Mei 2010, jam  7:00 malam Cikgu Ting Siao Fong menyeru agar ahli-ahli yang hadir boleh menjadikan Bulan Sabit Merah satu persatuan yang lebih aktif dengan penglibatan ahli yang lebih banyak. Ini disebabkan ahli-ahli baru menyertai perkhemahan ini akan mempelajari pelbagai pengetahuan seperti pertolongan cemad, kawad kaki, sejarah penubuhan Palang Merah dan Bulan Sabit Merah serta pelbagai kemahiran hidup seperti memasak, kerjasama sesama ahli dan sebagainya. Diharap ahli-ahli dapat melengkapkan diri dengan pelbagai kemahiran yang berguna melalui perkhemahan ini kerana mereka adalah kumpulan yang bakal menjadi pemimpin pada masa depan.

 

Ahli-ahli juga menjalankan khidmat masyarakat di Sibu Blind Center pada 30 Mei 2010. Ahli Bulan Sabit Merah ini telah menjalankan pembersihan gotong-royong di Sibu Blind Center. Pihak BSMM juga menghantar makanan kepada Sibu Blind Center sempena cuti Hari Gawai. Diharap melalui aktiviti ini ahli-ahli Bulan Sabit Merah Unit Belia SMK Sacred Heart dapat memahami keadaan hidup orang buta di Sibu Blind Center. Sifat bantu-membantu dan sayang-menyayangi juga dipupuk di kalangan ahli melalui aktiviti gotong-royong ini. Setiausaha kehormat, Encik John Wong Siong Cheng juga menerangkan sejarah Sibu Blind Center kepada ahli-ahli BSMM selepas gotong-royong.

 

Penutupan perkhemahan ini akan diadakan pada 31 Mei 2010, jam 10:00 pagi oleh pegawai latihan BSMM Cabang Sibu, Puan Ting Siao Fong di sekolah tersebut.

 

5.Laporan Karnival Badan Beruniform

Tarikh : 7 Ogos 2010

Tempat : SMK Sacred Heart

 

 

PENDAHULUAN

 

Kegiatan Badan Beruniform adalah aktiviti penting dalam pembentukan sahsiah, disiplin dan kepimpinan pelajar. Karnival Badan Beruniform ini telah menjadi satu aktiviti tahunan untuk memantapkan lagi kegiatan Badan Beruniform di sekolah. Tahun ini merupakan tahun ketiga aktiviti ini dijalankan. Banyak aktiviti telah diubahsuai bagi memastikan semua pelajar terlibat dalam salah satu aktiviti karnival ini. Diharap melalui aktiviti tahunan ini, penglibatan penuh pelajar berjaya memenuhi hasrat sekolah iaitu penyertaan pelajar sebanyak 100%. 

 

 

OBJEKTIF

1.  Menarik minat penglibatan pelajar dalam aktiviti Badan Beruniform.

2.  Kea rah perpaduan antara pelbagai Badan Beruniform di sekolah melalui kegiatan-

     kegiatan pada hari Karnival Badan Beruniform.

3.  Membentuk sahsiah, disiplin dan ketrampilan pelajar.

4.  Melatih dan mencungkil bakat kepimpinan pelajar.

5.  Menjana kea rah keseimbangan pelajar.

 

 

Badan Beruniform

1. Pengakap dan Pancaragam Sekolah

2. Bulan Sabit Merah Malaysia

3. Boys’ Brigade

4. Kadet Polis

5. Kadet Bomba

6. Kadet Remaja Sekolah

7. Taekwondo WTF & WTA

8. Wushu

9. Karate-Do

10. Tarian Singa

Pasukan Bulan Sabit Merah telah menghantar pasukan untuk menyertai setiap acara yang dipertandingkan.

 

Penyertaan Badan Beruniform

 

No.

Badan Beruniform

Nyanyian

(20)

Kawad Kaki

(22)

Masakan Rimba (10)

Khemah (10)

Tarik Tali

(10 orang ikut kelas)

Suka-neka (10)

Pameran (5)

Persembahan (maksimum 20 peserta)

1

Kadet Polis

Ö

Ö

Ö

Ö

Ikut kelas

Ö

Ö

Ö

2

Boys’ Brigade

Ö

Ö

Ö

Ö

Ö

Ö

Ö

3

Kadet Remaja Sekolah

Ö

Ö

Ö

Ö

Ö

Ö

Ö

4

BSMM

Ö

Ö

Ö

Ö

Ö

Ö

Ö

5

Pengakap

Ö

Ö

Ö

Ö

Ö

Ö

Ö

6

Kadet Bomba

Ö

Ö

Ö

Ö

Ö

Ö

Ö

7

Wushu & Tarian Singa

Ö

-

Ö

Ö

Ö

Ö

Ö

8

Taekwondo 

Ö

-

Ö

Ö

Ö

Ö

Ö

9

Karate-do

-

-

-

Ö


Ö

Ö

Ö

Keputusan Pertandingan Kawad Kaki 2010

Tempat Pertama : Boys’ Brigade

Tempat Kedua : Bulan Sabit Merah

Tempat Ketiga : Kadet Remaja Sekolah

 

Keputusan Pertandingan Nyanyian Kelab atau Patriotik

 Tempat Pertama : Boys’ Brigade

Tempat Kedua : Bulan Sabit Merah

Tempat Ketiga : Kadet Bomba

 

Keputusan Pertandingan Masakan Rimba

Tempat pertama : Bulan Sabit Merah

Tempat kedua : Boys’ Brigade

Tempat ketiga : Kadet Bomba

 

Keputusan Pertandingan Mendirikan Khemah

Tempat pertama : Pengakap

Tempat kedua : Kadet Polis

Tempat ketiga : BSMM

Keputusan Pertandingan:

Kategori Peralihan & Tingkatan 1:

Johan – 1A2

Naib Johan – 1A8

Ketiga – 1A5

Kategori Tingkatan 2:

Johan – 2A1

Naib Johan – 2A9

Ketiga – 2A6

Kategori Tingkatan 4 & 6 Rendah:

Johan – 4A5

Naib Johan – 4A4

Tempat ketiga – 4A3

 

Keputusan pertandingan

Johan – BSMM

Naib johan – Boys’ Brigade

Tempat Ketiga – Pengakap

Keputusan Sukaneka

Johan - Kadet Remaja

Naib johan - Taekwondo

Tempat Ketiga - Boys' Brigade

 

Pasukan yang terlibat dalam Persembahan:

No.

Badan Beruniform

1

Pengakap & Pancaragam

2

Bulan Sabit Merah

3

Boys’ Brigade

4

Kadet Polis

5

Kadet Bomba

6

Kadet Remaja Sekolah

7

Taekwondo

8

Wushu

9

Tarian Singa

10

Karate-Do

Karnival ini telah tamat dengan penyampaian hadiah oleh En. Jacky Wong Teck Chiong dan En. Eric Wong Yuk Ching, sebagai wakil daripada PIBG sekolah. Karnival ini telah tamat pada jam 11:00 pagi.

 

 

6. Laporan Lawatan Ke Balai Bomba dan Penyelamat Sungai Merah

Lawatan ke Balai Bomba dan Penyelamat Sungai Merah

Tarikh: 09-10-2010
Masa : 8:00am - 11:30am
Tempat : Balai Bomba dan Penyelamat Sungai Merah
Kehadiran : 25 orang ahli , Cikgu Ting Siao Fong, Cikgu Ho Lee Ping

Unit Belia Bulan Sabit Merah SMK Sacred Heart telah mengadakan satu lawatan ke Balai Bomba dan Penyelamat Sungai Merah pada 9 Oktober 2010. Seramai 25 orang dan 2 orang guru pengiring yang mengambil bahagian dalam lawatan ini.

Tujuan lawatan ini ialah:

1.      Memberi peluang kepada ahli Bulan Sabit Merah memahami cara pengoperasian yang dijalankan oleh ahli Bomba di Sibu.

2.      Memahami langkah-langkah yang perlu diikuti semasa berlaku kecemasan kebakaran.

3.      Memahami jenis-jenis kebakaran dan jenis-jenis pemadam api yang sesuai.

4.      Mengenali kereta bomba dan alat-alatan yang terdapat dalam kereta bomba serta operasi-operasi  yang boleh dikendalikan oleh ahli bomba semasa kecemasan kebakaran, kecemasan kemalangan jalan raya, kecemasan menyelamat orang yang terperangkap di cerun bukit dan sebagainya.

5.      Menggunakan pemadam api untuk memadam api dengan cara yang betul.

6.      Memasang hos pada pili bomba dan menggunakannya untuk memadamkan api.

7.      Melengkapkan sesi praktikal untuk kursus pencegahan kebakaran yang melayakkan ahli BSMM memohon lencana kecekapan Bulan Sabit Merah pada masa akan datang.

Ahli-ahli berpeluang menjalani praktikal iaitu memadamkan api dengan menggunakan pemadam api dan menggunakan pili bomba untuk memadam api.

Ahli-ahli berjaya memperoleh pengetahuan tentang langkah-langkah yang perlu diikuti semasa berlaku kecemasan kebakaran dan menggunakan pemadam api. Mereka juga menyedari kepentingan tugas seorang ahli bomba dan tidak membuat panggilan palsu yang boleh menyebabkan operasi penyelamatan bomba terjejas.

Lawatan ini ditamatkan dengan penyampaian cenderamata kepada Tuan Azman yang mewakili Balai Bomba dan Penyelamat Sungai Merah oleh Cikgu Ho Lee Ping dari SMK Sacred Heart

7. Laporan AGG

Laporan Annual General Gathering BSMM 2010

Tarikh : 16-10-2010

Masa :6:30pm – 9:30pm

Tempat :New Capital Restaurant

 

Tetamu Jemputan : En. Lau Tiew Kiong

Tetamu Kehormat : En. Jamali Yew

 

Objektif:

1. Memberi penghargaan kepada ahli-ahli aktif yang telah memberikan sumbangan dalam persatuan sepanjang tahun ini.

2. Memberi penghargaan kepada bekas AJK yang telah memberikan sumbangan dalam persatuan sepanjang tahun lepas dan tahun ini.

3. Mengeratkan hubungan sesama ahli.

 

Kehadiran pelajar:

Ahli SHS : 73 orang

Ahli dari sekolah lain:      SMK Tung Hua – 7 orang

                                                SMK Methodist – 4 orang

                                                SMK St. Elizabeth – 5 orang

                                                SMK Deshon – 2 orang

                                                SMK Sibu Jaya – 4 orang

Guru yang hadir : 1. Cikgu Ting Siao Fong

                                   2. Cikgu Ho Lee Ping

                                   3.  Cikgu Lee Ling

 

Perbelanjaan dan Pendapatan aktiviti:

Perkara

Pendapatan

Perbelanjaan

Yuran Ahli

RM1015.00

 

Yuran dari sekolah lain

RM440.00

 

Derma daripada ahli

RM200.00

 

Alatan

 

RM32.80

Hadiah

 

RM25.00

Hadiah Cabutan Bertuah

 

RM38.20

Makanan

 

Rm1287.00

Baki

 

RM272.00

Aturcara :

6:30pm – 6:50pm

Kehadiran ahli

6:50pm – 7:00pm

Kehadiran VIP

7:00pm – 7:05pm

Lagu BSMM

7:10pm – 7:20pm

Ucapan Pengerusi,

Ucapan Bekas pengerusi

Ucapan Pengawai Penguasa  Belia, Sibu, En. Jamali Yew

7:20pm – 7:30pm

Majlis pembukaan

7:30pm – 7:40pm

Buffet

7:40pm – 8:00pm

2 Persembahan

8:00pm – 8:15pm

Cabutan Bertuah

8:15pm – 8:30pm

Persembahan

8:30pm – 8:40pm

Cabutan bertuah

8:40pm – 9:10pm

Penyampaian Hadiah dan Sijil

9:10pm – 9:20pm

Cabutan bertuah & Cenderahati

9:20pm – 9:30pm

Pengambilan Gambar beramai-ramai

9:30pm

Bersurai

 

Pada malam AGG, hadiah dan sijil juga disampaikan kepada:

Bil

Nama Peserta

Kelas

Acara (Jika Berkenaan)

Pencapaian

1

LAW CHAI LIT

4E

JUALAN BENDERA PERINGKAT SEKOLAH

JOHAN

2

WILSON WONG YEW JING

L6A1

NAIB JOHAN

3

KONG SHIENG WU

3A1

KETIGA

4

TIONG KUNG HING

3A1

KEEMPAT

5

NGU KIO HUAT

4A3

KELIMA

6

TANG CHANG FENG

4N

AHLI PALING AKTIF DALAM TUGASAN PERTOLONGAN CEMAS SESI PAGI

 

7

CHEW SING CHAI

4E

 

8

WILSON WONG YEW JING

L6A1

 

9

YONG CHING HUAT

4A2

 

10

JOHNATHAN AK EMPAWI

1A9

AHLI PALING AKTIF DALAM TUGASAN PERTOLONGAN CEMAS SESI PETANG

 

11

KONG SHIENG WANG

2A3

 

12

GARY NGU

1A7

 

13

WONG CHOON DIAN

2A2

 

14

KONG TECK CHEN

P1

AHLI PALING AKTIF TINGKATAN PERALIHAN

 

15

JOHNATHAN AK EMPAWI

1A9

AHLI PALING AKTIF TINGKATAN 1

 

16

WONG CHOON DIAN

2A2

AHLI PALING AKTIF TINGKATAN 2

 

17

TIONG KUNG HING

3A1

AHLI PALING AKTIF TINGKATAN 3

 

18

CHEW SING CHAI

4E

AHLI PALING AKTIF TINGKATAN 4

 

19

ALEX LING HOE CHEN

5S1

AHLI PALING AKTIF TINGKATAN 5

 

20

WILSON WONG YEW JING

L6A1

AHLI PALING AKTIF TINGKATAN 6 BAWAH

 

21

HA HAW HUAT

U6A1

AHLI PALING AKTIF TINGKATAN 6 ATAS

 

22

Wilson Wong Yew Jing

 

L6A1

ANUGERAH PENGETUA – PEMIMPIN TERBAIK SESI PAGI

 

23

Chew Sing Chai

4E

ANUGERAH PENGETUA – PEMIMPIN TERBAIK SESI PAGI

 

24

Kong Shieng Wang

2A3

ANUGERAH PENGETUA – PEMIMPIN TERBAIK SESI PETANG

 

25

Wong Choon Dian

2A2

ANUGERAH PENGETUA – PEMIMPIN TERBAIK SESI PETANG

 

26

Kelvin Ngu Jian Piao

4A1

ANUGERAH PENGETUA – AHLI TERBAIK SESI PAGI

 

27

Kong Shieng Wu

3A1

ANUGERAH PENGETUA – AHLI TERBAIK SESI PAGI

 

28

Johnathan Ak Empawi

1A9

ANUGERAH PENGETUA – AHLI TERBAIK SESI PETANG

 

29

Jonathan Loh Chuan En

1A9

ANUGERAH PENGETUA – AHLI TERBAIK SESI PETANG

 

Sijil penghargaan juga disampaikankepada bekas AJK sesi 2009/2010. Sijil penghargaan juga diberikan kepada ahli yang berjaya mengutip jualan terbanyak bagi 20 orang terbanyak.

AGG telah berjalan dengan lancar dan bersurai pada jam 9:30pm. Semoga aktiviti AGG dapat diteruskan pada tahun depan demi kebaikan persatuan.

 

8. Laporan Kursus Orientasi

Laporan Kursus Orientasi Motivasi Ahli BSMM SMK Sacred Heart 2010

Tarikh : 15-3-2010

Kehadiran : rujuk buku kehadiran

 

Program aktiviti:

7:00 pagi – 8:00 pagi

Pendaftaran

8:00 pagi – 8:30 pagi

Taklimat ringkas kepada peserta & pembahagian kumpulan

8:30 pagi – 10:00 pagi

Latihan Pertolongan Cemas

10:00 pagi – 12:00 tgh

Latihan Kawad Kaki

12:00 tgh – 1:00 petang

Makan tengahari

1:00 petang – 3:00 petang

Games & pertolongan cemas

3:00 petang – 5:00 petang

Spiral Zone

5:00 petang – 6:00 petang

Games

6:00 petang

Bersurai

 

Kursus ini telah disertai oleh ahli-ahli dari tingkatan peralihan hingga tingkatan dua. AJK pengelola adalah terdiri daripada AJK BSMM Unit Belia dan ahli-ahli dari tingkatan 4.

 

Tujuan kursus ini ialah untuk :

  1. Melatih ahli-ahli baru tentang kemahiran seperti pertolongan cemas dan kawad kaki.
  2. Mengeratkan hubungan antara ahli dan AJK serta berkenalan dengan ahli-ahli baru.
  3. Melatih ahli agar berdisiplin dan mengikut arahan ketua.

 

Ahli-ahli dari sesi petang telah menyertai aktiviti dengan berjaya dan aktiviti ini diakhiri dengan majlis penutupan yang ringkas dan bermakna.